A jednak warto interweniować – znaki drogowe usunięte ze środka drogi dla rowerów.

Jakiś czas temu pisaliśmy o absurdalnej sytuacji – o słupach drogowych znajdujących się na środku ścieżki rowerowej –http://www.zdrowy-rower.pl/wordpress/?p=656  Początkowo wydawało się nam, że wystarczy zwrócić uwagę jednak i to nie przynosiło skutku. Opiszemy krótko w jaki sposób udało się nam osiągnąć nasz cel czyli usunięcie znaków drogowych ze środka ścieżki. 

Początkowo była petycja, myśleliśmy że dokument podpisany przez 70 osób da rezultat. Niestety pomimo obowiązku przekazania sprawy właściwym organom, władze miasta stwierdziły, że znaki stoją przy drodze powiatowej i nic nie zrobią. Może i racja ale pracownicy powiatu ”  Znaki zostały zamontowane zgodnie z dokumentacją projektową i stoją tam od kilku lat – mówi Jerzy Kongiel, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. ” 

Warto było sprawę nagłośnić medialnie – lokalne media często podłapują taką tematykę. Dobrze też przedstawić możliwe konsekwencje takiego stanu rzeczy – my jasno wskazywaliśmy na zagrożenie życia rowerzystów.

Po kilku publikacjach, artykułach w gazetach i portalach internetowych  udało się ! coś się ruszyło i znaki zostały przeniesione ze ścieżki rowerowej.

Tak teraz wyglądają znaki drogowe przy ścieżce rowerowej

Tak ścieżka wyglądała wcześniej fot. Wpr24

Tak ścieżka wyglądała wcześniej fot. Wpr24

Nie można było tak od razu ? Pewnie można było, tylko nikt tego nie pilnował. Naszym zdaniem warto jest patrzeć na ręce i warto wytykać  błędy i uchybienia przy budowie infrastruktury rowerowej, chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Znak nad ścieżką