Kraje przyjazne rowerzystom: gdzie warto się wybrać?

Kraje przyjazne rowerzystom: gdzie warto się wybrać?

Jazda na rowerze to nie tylko ciekawa forma aktywności fizycznej, ale i sposób na tanie zwiedzanie świata. Rower świetnie sprawdza się w zatłoczonych miastach europejskich, jest też idealną propozycją dla tych, którzy chcą w krótkim czasie przemierzyć dłuższe trasy w regionie atrakcyjnym pod względem krajobrazowym. Gdzie warto się wybrać w poszukiwaniu takich tras?

Jak podróżować z rowerem?

Podczas podróży własnym samochodem czy pociągiem transport roweru nie sprawia kłopotu. Nieco więcej wysiłku muszą podjąć ci, którzy rowerem chcą przemierzać dalsze zakątki świata. To oni korzystają z transportu lotniczego, to dla nich pytanie o podróż z rowerem staje się najważniejszą kwestią. Każdy, kto chce przewieźć rower samolotem, powinien w porę poszukać biletów lotniczych, na przykład na stronie wyszukiwarki lotów TravelOVO.pl, i zapoznać się z regulaminem konkretnego przewoźnika. Ważne jest sprawdzenie opłaty za przewóz roweru oraz tego, w jaki sposób powinien on zostać zapakowany. Każda linia lotnicza ma swe indywidualne przepisy. Można też sprawdzić, na jakich zasadach działają wypożyczalnie rowerów w tych krajach, które zamierzamy odwiedzić. Włochy, Czechy oraz kraje skandynawskie mają tak wiele ofert dla kolarzy, że każdy może znaleźć ciekawe propozycje nie tylko tras rowerowych, ale i wynajmu odpowiedniego sprzętu już na miejscu. A gdzie warto się wybrać w poszukiwaniu najpiękniejszych szlaków rowerowych?

Kierunki idealne dla rowerzystów

W gronie tych, którzy kochają turystykę rowerową, od lat wielkim uznaniem cieszy się Bornholm. Ta duńska wyspa to wiele wspaniałych tras dla rowerzystów. Wyprawa na dwóch kółkach preferowana jest jako najlepsza metoda na poznanie piękna Bornholmu, a duże zróżnicowanie tras sprawia, że każdy może dopasować poziom trudności do swych możliwości.
Wiele wspaniałych tras rowerowych czeka też w Austrii. Sam Wiedeń uchodzi za miasto przyjazne rowerzystom, a przecież nie tylko on może być celem rowerowej wycieczki. Jazda śladami Mozarta, rowerowa wyprawa doliną rzeki Mur czy droga przez Taury to najciekawsze propozycje dla cyklistów.

403773_264713823617057_587292453_n

Włochy, a szczególnie włoskie miasta, do kolejna propozycja dla rowerzystów. Rzym, Neapol czy Florencja to tylko najważniejsze przykłady tych ośrodków miejskich, po których najłatwiej jest poruszać się na dwóch kółkach. Możliwość szybkiego przemieszczania się pomiędzy zabytkami to wielki walor dla turystów, którzy właśnie na rowerze chcą odkrywać piękno Włoch. Ścieżki rowerowe oraz specjalne stojaki na rowery umożliwiają im wygodne poruszanie się po najważniejszych miastach.

Turystyka rowerowa ma się w XXI wieku doskonale. Jest ekonomiczna i ekologiczna, pozwala połączyć radość podróżowania z aktywnym wypoczynkiem. Dzięki coraz tańszej i sprawniejszej komunikacji każdy z nas może zwiedzać w ten sposób świat. Wyprawa z rowerem do odległych krajów nie musi być przecież problemem. Każdy z nas może skorzystać przecież z tanich linii lotniczych, które są otwarte na potrzeby rowerzystów.