Aplikacja EduBike będzie uczyć bezpieczeństwa

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Aplikacja EduBike będzie uczyć bezpieczeństwa

Premiera aplikacji EduBike odbędzie się 1 kwietnia w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie – aplikacja będzie do pobrania za darmo w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android.

Platforma skierowana jest do każdego, jednak jej głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym, przygotowujące się się do egzaminu na kartę rowerową. Dzięki narzędziu zyskają wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz nabędą dobrych praktyk na drodze.

EduBike zostało podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna służy przekazaniu wiedzy i pojęć z zakresu przepisów ruchu drogowego. Każdy dział zakończony jest podsumowującym quizem, który sprawdza wiedzę zdobytą na tym etapie.
W części praktycznej drużyna Doka Downhill City Team zaprezentuje jak bezpiecznie przeprowadzić poszczególne manewry w ruchu drogowym, w jaki sposób odpowiednio je sygnalizować oraz na co zwracać szczególną uwagę aby nie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Aplikacja ma za zadanie wspierać rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i instruktorów w przygotowaniu podopiecznych do egzaminu na kartę rowerową, promując aktywne i bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

 

Im wcześniej będziemy budować świadomość wśród młodych uczestników ruchu, tym łatwiej ta wiedza będzie przez nich przyswajana i wykorzystywana w przyszłości.

Dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/edubikeapp/ lub https://fundacjakult.pl/

Obserwuj nas: https://www.facebook.com/fundacjakult/