O NAS

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.pl skupia swoje działania na 3 płaszczyznach: bezpieczeństwo, przyjazna infrastruktura, turystyka rowerowa

Dlaczego ROWER?

Istnieje wiele powodów, ale podamy te najważniejsze: jest najbardziej ekologicznym środkiem transportu. Nie zanieczyszcza powietrza metalami ciężkimi, tlenkami azotu i siarki, czy też szkodliwymi węglowodorami. Można nim (prawie) wszędzie wjechać i pokonać każdą odległość. Jazda na rowerze daje nam poczucie wolności, pozwala uciec od codzienności, uczy nas też samodzielności.
Nie jesteśmy zwolennikami „stacjonarnego” trybu życia! Dlatego nasze wyprawy to bunt przeciwko lenistwu i wygodnictwu. Nie boimy się wyjść naprzeciw tym wszystkim którzy uważają, że każdy nic nie robi, to i „ja” nie muszę. Mówimy stanowcze nie i pokazujemy, że aby działać, robić coś ciekawego, a przy tym pożytecznego, potrzeba naprawdę niewiele.

Czym jest dla nas JAZDA na rowerze?

Świetną zabawą i najlepszym sposobem na nudę. Jest to też chęć poznawania nowych miejsc, kontaktu z naturą, pokonywania własnych słabości. A to wszystko z korzyścią dla zdrowia i środowiska.
http://zdrowyrower.tumblr.com/
http://instagram.com/zdrowyrower
https://foursquare.com/user/38147188

297196_366032426818529_1170418616_n