Bezpieczna dostawa jednośladem – trójmiejska odsłona akcji „Znamy przepisy na Pyszne.pl”

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Bezpieczna dostawa jednośladem – trójmiejska odsłona akcji „Znamy przepisy na Pyszne.pl”

Bezpieczna Dostawa na Jednośladach – Akcja „Znamy Przepisy na Pyszne.pl” w Trójmieście

Piesi, a także dostawcy na rowerach i skuterach, są grupą szczególnie narażoną na ryzyko wypadków drogowych. Dlatego lider rynku dostaw jedzenia w Polsce, Pyszne.pl, kontynuuje swoje zaangażowanie w zwiększanie bezpieczeństwa swoich kurierów. W ramach ogólnopolskiej akcji „Znamy Przepisy na Pyszne.pl”, firma organizuje kolejne szkolenie, które tym razem odbędzie się w Trójmieście. 7 listopada kurierzy i kurierki będą mieli okazję dowiedzieć się, jak działa nowoczesny e-rower, który został przetestowany przez firmę w ramach pilotażowego projektu miasta Gdańsk.

Szkolenie to efekt zobowiązania Pyszne.pl do poprawy bezpieczeństwa swoich kurierów. Grupa dostawców w pomarańczowych koszulkach to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, co oznacza, że poruszając się po drogach, nie są chronieni nadwoziem pojazdu, jak to ma miejsce w przypadku kierowców samochodów. Pracując w różnych warunkach pogodowych, są szczególnie narażeni na ryzyko wypadków. Szkolenie prowadzone przez eksperta ze Stowarzyszenia Zdrowy Rower pozwoli kurierom zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności zarówno w teorii, jak i w praktyce. Tematyka szkolenia obejmuje kwestie bezpiecznego poruszania się na jednośladzie po mieście, prawidłowe wykonywanie manewrów, zwiększanie widoczności na drodze oraz istotne przepisy ruchu drogowego.

Innowacyjny rower do dyspozycji kurierów


Szkolenie, które odbywa się w gdańskim HUB-ie Pyszne.pl, to także okazja do przetestowania prototypowego roweru elektrycznego Hopper, który firma testuje w ramach programu NEDAM, na zaproszenie miasta Gdańsk.

„Inwestycje w rozwój mikromobilności oraz konieczną infrastrukturę mają na celu zachęcanie mieszkańców do korzystania z bardziej zrównoważonych środków transportu i poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W Trójmieście zwiększa się liczba rowerów i skuterów, dlatego warto dbać o edukację w tym obszarze. Szkolenia takie jak to, które jest częścią akcji 'Znamy Przepisy na Pyszne.pl’, stanowią ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach naszej aglomeracji” – mówi Inspektor Anna Klinkosz z Wydziału Gospodarki Komunalnej miasta Gdańsk.

Dlatego edukacja stanowi kluczowy element zapewniający bezpieczeństwo na drodze.

 

„Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegania przepisów, jednak w przypadku rowerzystów, użytkowników hulajnóg elektrycznych i innych jednośladów, znajomość przepisów jest tylko jednym z aspektów wpływających na bezpieczeństwo. Ważna jest także właściwa obserwacja drogi i otoczenia. Brak koncentracji, słuchawki w uszach lub zakrywanie głowy kapturem, które ograniczają pole widzenia, mogą przyczynić się do wypadków” – wyjaśnia Piotr Łuczyński ze Stowarzyszenia Zdrowy Rower, który prowadzi szkolenia w ramach akcji „Znamy Przepisy na Pyszne.pl”. Dlatego szkolenia nie tylko weryfikują znajomość przepisów, ale także uczą technik bezpiecznej jazdy, takich jak poruszanie się w trudnych warunkach atmosferycznych czy w otoczeniu pieszych i innych uczestników ruchu drogowego, w celu uniknięcia kolizji.

Pyszne.pl planuje kontynuację działań mających na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego w kwestii bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Firma będzie także nadal inwestować w niskoemisyjne środki transportu oraz usprawnienia w dostawach jedzenia.

„Bezpieczeństwo naszych kurierów jest dla nas priorytetem. Dlatego nakładamy na nich obowiązek noszenia kasków ochronnych, a w przypadku dostawców na skuterach, wymagamy prawa jazdy kategorii B. Dbamy także o odpowiednie wyposażenie jednośladów, np. obecnie dokonujemy wymiany opon rowerowych w naszej flocie Cycle na modele CST Tourance, które są dostosowane do trudnych warunków i mokrej nawierzchni” – mówi Robert Schmidt, Country Manager Logistics Poland, Pyszne.pl, Scoober. „Akcja 'Znamy Przepisy na Pyszne.pl’ to nasz kolejny krok w kierunku zwiększenia świadomości i umiejętności kurierów w zakresie bezpiecznej jazdy. Pierwsze szkolenie we Wrocławiu spotkało się z pozytywnym odbiorem, dlatego postanowiliśmy poszerzyć formułę o zajęcia praktyczne i kolejną edycję przeprowadzić w Gdańsku, gdzie 30% naszych dostaw jest realizowanych na terenie metropolii na skuterach elektrycznych” – dodaje Robert Schmidt.