Co zrobić z rowerem na zimę i jak działają przechowalnie rowerów?

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Co zrobić z rowerem na zimę i jak działają przechowalnie rowerów?

Coraz bardziej zaczynamy szanować swoją przestrzeń, ta przecież sporo kosztuje. Co zatem zrobić z rowerem na zimę jeżeli na nim nie jeździmy?

Zostawić go na balkonie? schować do komórki lokatorskiej a może przypiąć do stojaka na zewnątrz? To częste dylematy rowerzystów i rowerzystek.
W wielu przypadkach złe zabezpieczenie roweru może powodować jego uszkodzenie, kradzież i inne problemy. Przypatrzmy się więc uważnie kilku możliwym alternatywom.

BALKON

Jedno z najbardziej bolesnych miejsc dla rowerów. O ile możemy być spokojni, że roweru nikt nie ukradnie, to z pewnością rower „dostanie w kość”.
Deszcze, wilgoć, zmiany temperatury, wszystko to wpływa na przyspieszone zużywanie części rowerowych takich jak łańcuch ale też łożyska czy nawet opony

PIWNICA

Wszystko zależy od tego jakie panują tam warunki. Jeżeli jest sucho i ciepło to nawet dobrze. Problemem może być bezpieczeństwo rowerów ale też ograniczona przestrzeń komórki lokatorskiej. Gdy rowery leżą zbyt blisko siebie może też dojść do uszkodzenia lakieru.

GARAŻ

bikeup

www.bike2box.com

Jeżeli już macie garaż i nawet macie w nim wystarczająco dużo miejsca to jesteście w wąskiej grupie szczęściarzy! Warto tutaj pamiętać, że w garażu powinno być możliwie sucho.. mokre auto, które parkujemy w garażu może powodować, że powietrze będzie wilgotne a to sprzyja pojawieniu się rdzy na rowerze.

NA ZEWNĄTRZ

To zdecydowanie najgorszy pomysł na przechowywanie rowerów zimą. Po pierwsze może to sprzyjać kradzieży. A po drugie o wilgoć i  zmiany temperatury, które powodują trwałe uszkodzenia roweru. Chodzi nie tylko o pojawiającą się rdzę ale też uszkodzenia uszczelek czy wypłukany spar z łożysk.

W MIESZKANIU

www.bike2box.com

Mieszkanie wydaje się być dobrym rozwiązaniem o ile dysponujemy odpowiednią ilością miejsca w mieszkaniu a tu może bywać problematycznie.

PRZECHOWALNIA ROWERÓW

 

I to dochodzimy do sedna czyli nowej możliwości na rynku czyli przechowalni rowerów. Daje to możliwość zaoszczędzenia dodatkowej przestrzeni w swoim domu ale też bezpiecznego przechowywania swojego jednośladu.  Często przy okazji zimowania swojego roweru, można też skorzystać z usługi serwisu co dodatkowo zaoszczędzi czas na początku sezonu.

[addthis tool=”addthis_inline_share_toolbox_jytf”]