Dbajmy o rowerzystów – Spot promujący kampanię 150 cm dla rowerzystów

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Dbajmy o rowerzystów – Spot promujący kampanię 150 cm dla rowerzystów

Czy wiesz jakie korzyści przynoszą nam rowerzyści na drogach? Stowarzyszenie Zdrowy-Rower przygotowało specjalny spot pokazujący jaki wpływ na nasze otoczenie mają rowerzyści oraz jak ważny jest dystans od wyprzedzanego rowerzysty.

Trwa kampania „150cm dla rowerzysty”, której celem jest poprawa komfortu rowerzystów i promocja bezpieczeństwa na polskich drogach. Jednym z elementów kampanii jest film promocyjny, zatytułowany „Dbajmy o rowerzystów”.

Z badania „Rowerzyści w Polsce”, przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Zdrowy Rower wynika, że 62% rowerzystów nie czuje się bezpiecznie jadąc swoim jednośladem po ulicy, a aż 89% obawia się niebezpiecznych manewrów ze strony kierowców samochodów. Aby poprawić komfort jazdy i bezpieczeństwo, zarówno rowerzystów jak i kierowców, członkowie Stowarzyszenia Zdrowy Rower stworzyli kampanię „150cm dla rowerzysty”.

Ważnym elementem promującym akcję jest film „Dbajmy o rowerzystów”. To krótki materiał video, który tłumaczy kierowcom, w jaki sposób rowerzyści pozytywnie wpływają na otoczenie i infrastrukturę drogową oraz przypomina o prawidłowej odległości z jaką należy wyprzedzać właścicieli jednośladów.

Oprócz filmu prowadzone są także inne działania promocyjne:

  • konkursy w mediach społecznościowych i na stronie organizatora,
  • bezpłatna wysyłka naklejek z logo kampanii do rowerzystów, sklepów rowerowych, stowarzyszeń, szkół itd.
  • promocja bezpieczeństwa na drogach, podczas imprez rowerowych w całej Polsce.

Partnerem głównym akcji jest marka narzędzi ręcznych Neo Tools.

Film promujący kampanię dostępny jest tutaj. Stowarzyszenie Zdrowy Rower serdecznie zachęca do obejrzenia video i udostepnienia go w swoich mediach społecznościowych. Szczegółowe informacje dotyczące akcji „150cm dla rowerzysty” znajdują się na stronie: http://www.150cm.pl/