Gry dla Pankisi

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Gry dla Pankisi

Stowarzyszenie Zdrowy Rower jest patronem imprezy charytatywnej.

ZAGADKA CAFE & FIRMA EVENTOWO – TURYSTYCZNA MEGUMI

zapraszają serdecznie na

WYJĄTKOWĄ ACKJĘ CHARYTATYWNĄ

GRY DLA PANKISI (edycja 2. rozszerzona)

Miejsce: Zagadka Cafe w Warszawie ul. Elektoralna 24
Termin: 28 marca 2010 od godz. 12.00
 

Cena: równowartość 3 rzutów kostką (od 3 do 18 zł)
Zapraszamy do wspólnej zabawy przy grach
planszowych (łatwych i trudniejszych, łamigłówkach, grach towarzyskich i przygodowych i karcianych…) Czeka około 30 różnych gier z animatorami wyjaśniającymi zasady.

 

Oprócz gier: nauka tańca czeczeńskiego, gruzińskiego, nauka gruzińskiej kaligrafii i języka, projekcja filmu „Tańcząc z ruinami” i pokaz slajdów.
Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na zakup rowerów, które w wakacje 2010 zostaną przekazane mieszkańcom Wąwozu Pankisi na północy Gruzji (ok 30 km od granicy z Czeczenią). To miejsce zamieszkane przez Kistów (Gruzinów pochodzenia czeczeńskiego). Jedną z niewielu szans na polepszenie ich ciężkiej sytuacji materialnej spowodowanej 2 wojnami rosyjsko – czeczeńskimi,  90% bezrobociem i wykluczeniem społecznym jest rozwój turystyki. Bogata kultura pogranicza (gruzińska i czeczeńska) – taniec, śpiew, modlitwy, potrawy, pokaz wyrobu rękodzieła oraz malownicze położenie u stóp Wysokiego Kaukazu w dolinie rzeki Alazani stwarzają podstawę do rozwoju turystyki.
Dzięki powstaniu wypożyczalni rowerów pobyt turystów w Pankisi będzie atrakcyjniejszy (będzie stanowić dla nich główny środek transportu po najbliższej okolicy).
Dochody z wypożyczania zostaną przeznaczone na drobne inwestycje (większość domów nie ma łazienki z bieżącą wodą, co zniechęca potencjalnych turystów).
Przede wszystkim nasza akcja da jednak nadzieję Kistom, na to że dzięki dobrym inicjatywom przyszłość można zmienić : )
Więcej informacji o Wąwozie Pankisi znajdziecie na stronie internetowej www.pankisi.org

Serdecznie Zapraszamy!

Dobre duchy akcji:

  • Stowarzyszenie Zdrowy Rower www.zdrowy-rower.pl
  • Fundacja Edukacji Międzykulturowej www.miedzykulturowa.orgJeśli macie stary rower który chcecie przekazać na ten szczytny cel prosimy o kontakt, chętnie go przyjmiemy.