Wyprawa dla Leszka

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Wyprawa dla Leszka

Leszek Buczyński jest częściowo sparaliżowany, wymaga stałej opieki. Między pobytami w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych jest pod opieką swojej Mamy, siostry i młodszego brata. Stowarzyszenie MOŻESZ udziela wsparcia Leszkowi i jego rodzinie – a teraz z odsieczą „ateńską” rusza my my grupa Zdrowy Rower!

 

 


Leszek ma niespełna 21 lat. 20 lipca 2008 roku miał wypadek samochodowy. Doznał urazu głowy i obrzęku mózgu.Stowarzyszenie MOŻESZ przeznacza środki na dofinansowanie rehabilitacji Leszka oraz zakupy niezbędne dla jego pielęgnacji (pieluchy, chusteczki, itp.)

Z wielką radością przyjęliśmy propozycję specjalnej wyprawy rowerowej aż do Aten, której celem będzie zbiórka środków na pomoc dla Leszka.

 

Zdrowy-Rower jest grupą młodych ciekawych życia ludzi z wieloma różnymi zainteresowaniami. Każdy posiada własne, lecz są też i takie, które nas łączą. Jest to między innymi zainteresowanie światem, a w szczególności kulturami innymi państw. Dzięki temu możemy połączyć naszą fascynacje jazdy na rowerach z pragnieniem zobaczenia i poznania różnych części świata. Chcemy odwiedzić jak najwięcej krajów i poznać ich tradycje, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się wyruszyć do Grecji, która zarówno pod względem atrakcyjności kulturowej jak i krajobrazowej przoduje w Europie i na świecie.Grecja – kraj największych filozofów i myślicieli z olbrzymim dorobkiem historycznym jest dla nas wymarzonym celem. Składa się na to wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest zainteresowanie filozofią, a co za tym idzie historią jej powstania. Wspólnie zdecydowaliśmy się pojechać do stolicy filozofii, by na własne oczy zobaczyć choć część tego co stanowiło niegdyś potęgę świata i spowodowało nagły rozwój cywilizacji.
Grupa Zdrowy-Rower postanowiła sobie, że co roku będzie jeździła coraz dalej, odwiedzając nowe kraje, a jest to spowodowane chęcią rozwoju i osiągnięcia coraz ambitniejszych celów. Trasa prowadząca nas do Grecji nie będzie należała do najprostszych, co jeszcze bardziej nas mobilizuje, gdyż dotarcie do celu będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem.