Podsumowanie akcji Teraz Rower i podziękowania

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Podsumowanie akcji Teraz Rower i podziękowania

Akcja Teraz Rower rozpoczęła się 28 kwietnia od Rowerowego Rozpoczęcia Sezonu na Stadionie Narodowym. Naszym celem było stworzenie akcji która na wielu płaszczyznach przyczyni się do popularyzacji roweru jako codziennego, ekologicznego i zdrowego środka transportu. Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu na Stadionie Narodowym było momentem przełomowym – po raz pierwszy na stadion można było wjechać na rowerze. terazrowerInformacja o wydarzeniu ukazała się aż w 5 telewizjach i 4 rozgłośniach radiowych.  Kolejnym etapem było pokazanie roweru jako codziennego środka transportu w tym celu zorganizowaliśmy takie wydarzenia jak Rowerowa Noc Muzeów i Rowerowe Spacery z Przewodnikiem. Te wydarzenia miały pokazać, że jazdę na rowerze można łączyć z życiem kulturalnym łącząc sport i kulturę. Kolejna akcja to Zielona 7 – jej celem była promocja roweru jako środka turystycznego. Nie chcąc pozostawać tylko w otoczeniu „roweru miejskiego” wyznaczyliśmy i opisaliśmy trasę w Warszawy do Trójmiasta. Trasa została częściowo oznaczona, w  wielu miejscach po drodze zostawiliśmy broszury promujące trasę, a na stronie można zobaczyć gdzie są sprawdzone noclegi i ciekawie miejsca do obejrzenia. Na końcu stworzyliśmy dwie akcje które na celu miały zmianę świadomości  nie-rowerzystów i przekonanie ich, że rowerzyści są pożyteczni i warto ich szanować zarówno na drogach jak w środowisku miejskim. W celu poprawy sytuacji na polskich drogach ruszyliśmy z akcją „150 cm dla rowerzysty ”  jej celem jest edukowanie kierowców jak ważny jest dystans od wyprzedzanego rowerzysty. Głównym nośnikiem akcji są naklejki na samochody których rozdaliśmy prawie 10 000. Punkty dystrybucyjne naklejek zlokalizowane są w ponad 50 miejscach na terenie Polski, akcja cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem. Ostatnim projektem, nad którym cały czas pracujemy jest akcja BIKE SPOT – miejsca przyjazne rowerzyście- akcja ma na celu promowanie miejsc które dostosowane są do potrzeb rowerzystów. BIKE SPOT ma nagradzać instytucje i przedsiębiorców którzy w swojej ofercie pod uwagę wzięli  rowerzystów.

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich realizowanych przedsięwzięć mamy nadzieję, że w znacznym stopniu przyczyniliśmy się do wzrostu liczby rowerzystów na polskich drogach co jest pożyteczne w wymiarach ekonomicznych, ekologicznych, zdrowotnych i społecznych.  Akcja Teraz Rower jest jedyną tak szeroką  kampanią społeczną i naszym największym osiągnięciem od czasów powstania naszego Stowarzyszenia.  Cały sukces i to, że akcja się w ogóle odbyła zawdzięczamy wielu firmom i organizacjom, które teraz wymienimy:

Producent narzędzi TOPEX – nasz główny partner, bez którego nie moglibyśmy ruszyć z akcją.
Serwis SpecBike – na który zawsze mogliśmy liczyć
ITBC Communication –  spójne komunikaty prasowe, wiele przygotowanych tekstów to właśnie ich zasługa.
Fundacja Varsaviana – dzięki niej mogliście uczestniczyć w ciekawych rowerowych spacerach z przewodnikiem

dziękujemy też:

ZTM

Veturilo

Nextbike

Stadionowi Narodowemu

Polska na Rowery

Straży Miejskiej w Warszawie

Regio Media

SISKOM

PHU Motyl

ibombo

Specjalne podziękowania należą się też dla osób które brały udział z projekcie:

Ani, Agacie, Adrianowi, Anastazji, Bartkowi, Krysi, Marcie, Maszy, Magdzie, Kasi, Zuzie,Tomkowi, Karolowi, Staszkowi, Adamowi, Piotrkowi, Kamilowi i Markowi. Chcemy też podziękować Arturowi Moczarskiemu ze Stowarzyszenia Możesz, Patrykowi Michalskiemu z Radiowej Jedynki, Filipowi Kekuszowi z Radia Zet  i Bartkowi Wasilewskiemu z Radiowej Czwórki.

Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu na Stadionie Narodowym

Rowerowe Rozpoczęcie Sezonu na Stadionie Narodowym

Piknik na Stadionie Narodowym

Piknik na Stadionie Narodowym

Rowerowa noc muzeów

Rowerowa noc muzeów

II Rowerowy Piknik  w Pruszkowie

II Rowerowy Piknik w Pruszkowie

Zielona 7

Trasa zielonej 7

Akcja 150 cm dla rowerzysty

Akcja 150 cm dla rowerzysty