Pruszkowska Masa Krytyczna pomimo krytycznej pogody zakończona sukcesem

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Pruszkowska Masa Krytyczna pomimo krytycznej pogody zakończona sukcesem

 W Pruszkowskiej Masie Krytycznej – pomimo trudnej pogody udział wzięło około 70 rowerzystów. Impreza rozpoczęła się zbieraniem podpisów pod petycją i wręczeniu jej osobiście w ręce Prezydenta Pruszkowa Pana Jana Starzyńskiego. Później rowerzyści zawieźli petycję do Starotstwa i ruszyli według zaplanowanej trasy. Bardzo dziękujemy za wsparcie rowerzystów z okolicznych miejscowośći i za słowa poparcia na całej trasie. Mamy nadzieję, że masa przyniesie pożądane efekty a miast stanie się bardziej przyjazne dla rowerzystów 🙂

Pruszkowska Masa Krytyczna – to pokojowa manifestacja rowerzystów, którzy chcą zwrócić uwagę władz i mieszkańców miasta na zwykle ignorowanych rowerzystów. Wydarzenie polega na wspólnym przejeździe przez miasto jak największej ilości rowerzystów. Pruszkowscy sympatycy rowerów już 25 marca będą upominali się o przywiązywanie większej uwagi do infrastruktury rowerowej i potrzeb kolarzy naszym mieście.

Rower jest ekologicznym środkiem transportu, nie tworzy korków nie zajmuje dużo miejsca na parkingu i pozytywnie wpływa na zdrowie, może się okazać rozwiązaniem na wiele problemów z jakim spotyka się nasze miasto. Warto zwracać uwagę na bezpieczeństwo i komfort rowerzystów. Obecna infrastruktura pozostawia wiele do życzenia, drogi dla rowerów nie są ze sobą połączone często są wyboiste i niebezpieczne, w mieście brakuje bezpiecznych parkingów rowerowych i rozwiązań ułatwiających jazdę rowerzystom.

 

Polecamy artykuły z REGIO-MEDIA 

zdjęcia – https://www.facebook.com/media/set/?set=a.432312000190571.1073741827.227805000641273&type=1 

Fragment z gazety Kurier Południowy

Fragment z Gazety WPR

Wycinek z gazety Flesh Mazowsza. – Zdjęcie z Akcji Pedałujesz Pomagasz. Tu jeszcze sprostowanie, Pan Zubilewicz włączył się w Akcję Pedałujesz Pomagasz organizowaną przez nasze stowarzysznie, nie zaś do Pruszkowskiej Masy Krytycznej.