Relacja ze spotkania „Rowerem w Mieście”

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Relacja ze spotkania „Rowerem w Mieście”

Za nami kolejne wydarzenie, którego celem było proszenie problemu bezpiecznego transportu rowerowego w mieście zarówno w teorii jak i w praktyce.

Wydarzenie składało się  się z dwóch części. Pierwsza teoretyczna, w której szybko omówiliśmy aspekty bezpiecznego i sprawnego poruszania się po mieście. Przypomnieliśmy sobie też przepisy prawa ruchu drogowego  a głos zabrali nasi paneliści.

 

Uczestnikami panelu byli: 

 

Bartosz Popczyński autor bloga Rok na Rowerze od 20 lat jeździ na rowerze praktycznie codziennie. Rowerem okrążył całą Polskę. Roweru używa do wszystkiego, nawet do przeprowadzek. Na rowerze odwiedził już prawie wszystkie Parki Narodowe w Polsce.

Anna Kobus – pilot wycieczek rowerowych, podróżuję od małego i chyba ma to w genach. W ciągu swojego 30-letniego życia zwiedziła większość państw europejskich, Wietnam i Kambodża oraz Maroko na rowerze. Podróże to jej wielka pasja, którą uwielbia się dzielić z innymi.

Patryk Michalski – dziennikarz radiowy rowerzysta od 25 lat, dziennikarz od 9. W pracy łączy dwie pasje: rower i radio. W Lecie z Radiem – wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odkrywa na dwóch kółkach najpiękniejsze zakątki kraju. W Polskim Radiu Kierowców mówi o tym, jak na rowerze jeździć bezpiecznie i czerpać z tego radość. Na jednodniowe rowerowe wycieczki najchętniej wybiera Kampinos, na dłuższe – wschodnią Polskę.

Maria Kostacińska autorka Poradnika Bikepackersa i współtwórczyni projektu Babska Korba. Od 5 lat związana zawodowo z rynkiem rowerowym, gdzie zajmuje się głównie marketingiem i tworzeniem treści. Zakochana w gravelu, uwielbia wyprawy rowerowe z noclegiem w terenie i czasami sprawdza swoje granice na wyścigach ultra.

Wspólnie przejechaliśmy ulicami Warszawy, podczas którego omówimy pozostałe kwestie związane z transportem rowerowym.

Podczas wspólnego przejazdu uczestnicy wspólnie przejechali trasę około 10 kilometrów po ścisłym centrum Warszawy. Jechaliśmy trzy pasmową ulicą marszałkowską, pasami dla rowerów przy ulicy Świętokrzyskiej, drogami dla rowerów czy szlakami rowerowo-pieszymi- Uczestnicy poznali działanie kontra-ruchu na drodze jednokierunkowej, poznali działania śluz rowerowych i pierwszeństwa na drogach dla rowerów.

 

Krótka relacja z konferencji i z przejazdu znajduje się tutaj:

 

Głównym Sponsorem wydarzenia jest PZU