Rowerowy Potop AZS ! Czyli rowerem do Szwecji

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Rowerowy Potop AZS ! Czyli rowerem do Szwecji

Podróżowanie rowerem jest bardzo przyjemne o czym pewne wielu z nas się przekonało, jednak podróżowanie „z rowerem” już nie zawsze. Mam tu na myśli wszystkie problemy jakie powstają gdy chcemy rower zabrać jako bagaż.

Wjazd na prom

Mamy wiele możliowści i mało kiedy są one wygodne W pociągach bywa, że nie ma miejsca, nie wpuszczają, rowery się obijają, niszczą. Najciekawiej jest gdy  za 20 upchniętymi rowerami stoi rower Pani która mówi „że ona wysiada wcześniej” i zaczyna się walka  z fizyką..  Autobusy są jeszcze gorsze, to czy kierowca się zgodzi czy nie zgodzi to pytanie na które najstarsi górale nie znają odpowiedzi. Dodatowo rower trzeba złożyć, rozkęcić upchnąć w luku bagażowym ale i tak później ktoś na siłe wyciąga walizkę zaczepioną o elementy rowreru zrywając wszystko co się da. Samolot i samochód to już droższa zabawa, ale też nie są to rozwiązania idealne.

Mój rower  w całym swoim życiu więcej ucierpiał jako bagaż niż jako środek transportu :p Dlaczego o tym piszę? Bo pojawiła się na rynku turystycznym bardzo fajna oferta dzięki której rowerzysta nie czuje się gorszy! Mam na myśli prom do Szwecji i specjalną ofertę dla rowerzystów. Promem miałem już okazję płynąć dwa razy z czego raz z rowerem. Przygotowałem już klucze link itd.. pani pokazała gdzie można wjechać rowrem, panowie z obsługi przepuścili mnie przed samochodami 2 minuty i rower stoi bezpiecznie, bez potrzeby rozkęcania zapinania (bo kto go ukrandnie na środku morza bałtyckiego ? ) Kilka minut później i spokojnie siedziałem w kabinie.   Cieszy mnie to, że pojawiają się firmy które tworzą wygodną i tanią ofertę dla rowerzystów- nie robiąc żadnych problemów czy łaski.

Poniżej zaproszenie na „Rowerowy Potop” którego to wydarzenia jesteśmy partneramismile

 

Ze względu na duże zainteresowanie, mamy dla was dodatkowy, drugi termin wypłynięcia 29.09.2013!rami!Przed tobą dwie noce zabawy na statku Stena Line i cały dzień na trasach rowerowych przygotowanych przez AZS. Na statku wypoczniesz w wygodnej kabinie i

Miejsce na rowery na 4 pokładzie

odbudujesz zapas kalorii. Rano czeka na Ciebie śniadanie – szwedzki stół. Wieczorem specjalnie dla rowerzystów przygotowaliśmy dania w specjalnych cenach już od 15 zł!Krótsze i dłuższe trasy na szwedzkim lądzie i wyspach sprostają Twoim oczekiwaniom. Z czterech tras możesz wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twojemu doświadczeniu i kondycji.Jeśli nie chcesz zbyt się forsować, polecamy Ci  rowerowy spacer po mieście, czyli 45 km relaksu – zwiedzisz Karlskronę i jej najważniejsze atrakcje: Kościół Admiralicji, dzielnicę Björkholmen, centrum.Gdybyś jednak postanowił zmierzyć się ze szwedzkim szkierowym wybrzeżem oraz chciał “wyskoczyć” na pobliskie wyspy, zdecydowanie wybierz 75-kilometrową trasę przez archipelag i skaliste wybrzeże.Wolisz dalsze wycieczki? Zdecyduj się na 95-kilometrowy rajd, a zwiedzisz ciekawe miejsca i historyczne zabytki.Jesteś harpaganem? Wybierz trudną i najdłuższą trasę hardkorową, a poczujesz prawdziwe wyzwanie! A po wyczynach – wracamy na statek i bawimy się do rana w świetnym gronie różnych ludzi, których łączy rower!

 

 

Dla osób mieszkających w okolicy Warszawy poleceamy pojechanie do Gdyni trasą „Zielona 7”

więcej info na

http://www.stenaline.pl/promy/rejsy/rowerowy-potop-azs/

 

Prezentujemy też kilka zdjęć w naszego pobytu 🙂