Ty też możesz pomóc!

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Ty też możesz pomóc!

Zeszłoroczne akcje były dla nas niesamowitym doświadczeniem. Mieliśmy okazję współpracować z kilkoma dużymi firmami i instytucjami. Uzyskaliśmy między innymi patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego, Warszawskiej Straży Miejskiej, czy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Rok minął nam bardo szybko, poznaliśmy wiele niesamowitych osób i postanowiliśmy sobie, że mimo wszystko działamy dalej.

Podsumowując zeszły rok trzeba zacząć od tego, w jaki sposób powstało nasze Stowarzyszenie. Otóż grupka znajomych postanowiła, że chce coś zrobić. Dla siebie i innych. Pierwsza wyprawa do Paryża, wyprawy charytatywne do Wilna, Lwowa, na Bornholm. Wszystko działo się bardzo szybko. Odnieśliśmy sukces, mierzony ilością zebranych pieniędzy dla potrzebujących osób oraz zainteresowaniem mediów. Każde nasze działanie jest wykonywane za darmo, nigdy nie dostaliśmy pieniędzy dla nas samych. Wszystkie fundusze, jakie dostaliśmy od sponsorów przeznaczane są na naszą działalność, związaną z organizacją wydarzeń, akcji, promocji.

P6265819

Ubiegłoroczna akcja odbyła się w dużej mierze dzięki firmie Topex. To ona wspiera naszą działalność od początku i zawsze jest otwarta na nasze działania. Mieliśmy bardzo dużo planów, które z biegiem czasu przerodziły się w prawdziwe projekty, kierowane przez grupę dzielnych wolontariuszy. Bez nich z pewnością nie dalibyśmy rady. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że to właśnie dzięki nim akcja Teraz Rower mogła się odbyć. Ich duże zaangażowanie i chęć pomocy pomogły nam w realizacji wszystkich planów. Bo kiedy planowaliśmy Akcję Teraz Rower, chyba sami tak do końca nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jej zorganizowanie będzie tak czasochłonne, momentami ciężkie i wymagające zaangażowania dużej ilości ludzi. Na szczęście dzięki pomocy wspomnianych wcześniej wolontariuszy nasz zapał nie opadł i mogliśmy ją przeprowadzić w pełni.

Od kilku lat współpracujemy ze Stowarzyszeniem „Możesz”. W tym roku planujemy po raz kolejny zorganizować z nimi wyprawę charytatywną, tym razem do Gdańska. W jej trakcie będziemy zbierali pieniądze dla potrzebującej tego osoby. Stowarzyszenie „Możesz” jest Organizacją Pożytku Publicznego, wobec czego można za jego pośrednictwem przekazywać 1%. Nasza współpraca polega na tym, że wpisując do deklaracji numer KRS: 0000124097 z dopiskiem jako Cel szczegółowy „ZDROWY-ROWER” Stowarzyszenie przeznacza pozyskaną kwotę na realizację naszych akcji. To dla nas ogromne wsparcie, a każdy grosik i złotówka wykorzystywane są zgodnie z naszym statutem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam do tej pory oraz tym, którzy zamierzają to zrobić!

Jeśli będziesz rozliczał swój PIT to też o nas pamiętaj. Dla Ciebie to tylko 1%, a dla nas niewyobrażalne wsparcie! Już niedługo będziecie mogli zobaczyć efekty naszych projektów.


Jeśli będziesz rozliczał swój PIT to też o nas pamiętaj. Dla Ciebie to tylko 1%, a dla nas niewyobrażalne wsparcie! Już niedługo będziecie mogli zobaczyć efekty naszych projektów.

Akcję Teraz Rower rozpoczęliśmy Rowerowym Rozpoczęciem Sezonu na Stadionie Narodowym. Trwa ona nadal, ponieważ kontynuujemy projekty, które w jej ramach rozpoczęliśmy. Są one dla nas bardzo ważne, ponieważ pozwalają nam zarówno realizować swoje pasje, jak i wpływać na świadomość osób niezwiązanych ze środowiskiem rowerowym. Na przykład kampania edukacyjna 150 centymetrów dla rowerzysty. Rozdystrybuowaliśmy ponad 5 tysięcy naklejek na samochody, które dostępne są w ponad 50 miejscach w całej Polsce! Akcja była szeroko komentowana w mediach, a my wciąż dostajemy nowe zapytania dotyczące naklejek i jej przyszłości. W tym miejscu dziękujemy wszystkim naszym partnerom oraz zachęcamy osoby, które chciałyby rozpocząć z nami współpracę. Więcej o akcji możecie przeczytać na stronie: www.150cm.pl

283835_336661033089002_936899750_n

Jako stowarzyszenie rowerowe, które rozpoczęło swoją przygodę od wypraw rowerowych postanowiliśmy kontynuować projekt Zielona7, czyli trasy rowerowej z Warszawy do Gdańska. Jest to prowadząca przez malownicze rejony kraju, piękne miasta i historyczne miejsca trasa, skierowana do każdego. Idealna na rozpoczęcie swojej przygody z rowerem, dla rodziców z dziećmi ale też profesjonalnych rowerzystów. Przede wszystkim dlatego, że można ją podzielić na kilka etapów, dostosowując do swoich umiejętności. Zachęcamy każdego do zapoznania się z ideą tej trasy. Jednocześnie uprzedzamy, że rozpoczęcie przygody z wyprawami rowerowymi może się tak szybko nie skończyć, ponieważ jest to bardzo uzależniające. O trasie przeczytacie na www.zielona7.pl

I ostatni projekt, na którym również skupiamy się w tym roku. BikeSpot, czyli miejsca przyjazne rowerzyście. Zaczynamy od Warszawy, ale nie wykluczamy przeniesienia się na inne miasta w Polsce. Na ulicach mamy coraz więcej rowerów, tworzy się coraz więcej lokali przyjaznych rowerzystom. Chcemy promować takie miejsca, informować o nich i polecać innym rowerzystom. Wierzymy też, że dzięki BikeSpot-owi uda nam się też zachęcić właścicieli różnego rodzaju lokali do przystosowania ich do tego aby można było przyjechać do takiego miejsca na rowerze. Więcej szczegółów o BikeSpot przeczytacie na: www.bikespot.com.pl

A na koniec, chcielibyśmy o coś Was poprosić. Jak już wyżej wspomnieliśmy, od samego początku działamy charytatywnie a wszystkie otrzymane pieniądze przeznaczamy na działalność Stowarzyszenia. Dla nas ważna jest każda pomoc, nie tylko pieniężna. Dlatego, jeśli chciałbyś podjąć z nami współpracę, masz ciekawy pomysł jak pomóc rozwinąć nasze projekty – napisz do nas na zdrowyrower@gmail.com

To dla Was działamy i dzięki Wam na pewno nie przestaniemy!

                                                                                                                 Adam Osuch,                                                 Piotr Łuczyński,

                                                                                                                              Wiceprezes Zarządu                                       Prezes Zarządu