Byliśmy na: WAW CITY HUB 6#

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Byliśmy na: WAW CITY HUB 6#

Z inicjatywy City Partnerships 8 kwietania w Państwo-Miasto odbyły się szóste międzysektorowe warsztaty networkingowe WAW CITY HUB 6#, których tematem przewodnim był transport i mobilność. Przedstawione zostały trzy projekty, jednak ich cel jest wspólny – popularyzacja roweru jako środka transportu i zmiana nawyków społecznych.

Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił z dwoma pomysłami. Pierwszym jest użycie European Cykling Challenge jako narzędzia do rowerowej aktywizacji mieszkańców Warszawy. Główny problem z jakim przyszli, to pytanie w jaki sposób potrzeć do mieszkańców z informacją o rywalizacji europejskich miast i zachęcić do mierzenia swoich przejazdów aktywnych rowerzystów? W jaki sposób zmotywować tych, którzy jeszcze nie korzystają na co dzień z dwóch kółek.

Drugi dotyczył wizualnej identyfikacji miasta. Problemem jaki rozważano podczas warsztatów było stworzenie dobrej mapy Warszawy odpowiadającej na potrzeby rowerzystów. Zastanawiano się również jak powinna wyglądać przyjazna rowerzystom przestrzeń miejska.

1467368_173121249561570_1287514014_n

Trzeci pomysł pochodził od młodych start-upowców RoweremDoPracy.pl. Jest to projekt na działania CSRowe dla biznesu. Mają one zaktywizować pracowników. Pokazać im jak oszczędzić czas, pieniądze i przyczynić się do zdrowszego środowiska przez zmniejszenie zużycia CO2 i mieć coś z tego dla siebie. Prowadzący warsztat nie chcieli dowiedzieć się jak dotrzeć do świata biznesu. Na to mieli już pomysł. Do uczestników warsztatów skierowali pytanie jak dotrzeć do sektora publicznego i w jaki sposób można zmieniać nawyki społeczne.

Wszystkie grupy zasiliły twórców projektów mnóstwem pomysłów. Omówienie zebranego materiału odbędzie się 15 kwietnia. Wtedy też na poważnie rozpoczną się działania partnerskie, do których warto się przyłączyć.

[Paulina Puszkarska]