Zapraszamy na przejazd promujący Kampanię 150 cm dla rowerzysty!

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Zapraszamy na przejazd promujący Kampanię 150 cm dla rowerzysty!

Daj się wkręcić! VeloDAY już w najbliższą sobotę w Białymstoku.

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! Przejazd rowerzystów przez miasto, gry i zabawy dla każdego, nagrody i promowanie kampanii edukacyjnej 150 cm dla rowerzysty. To wszystko już w najbliższą sobotę w Białymstoku. 

7 kilometrów. Tyle do przejechania będą mieli wszyscy chętni, którzy pojawią się w najbliższą sobotę, 16 lipca o godzinie 10:00 pod Galerią Jurowiecką w Białymstoku. Przejazd przez miasto to początek “zakręconego” wydarzenia, czyli VeloDAY, które odbędzie się tego dnia. Każda osoba, która pojawi się na ulicy Jurowieckiej 1 będzie mogła wziąć udział w przejeździe rowerzystów przez miasto. Przed startem każdy z uczestników otrzyma kamizelkę odblaskową, a także kilka gadżetów promujących kampanię 150 cm dla rowerzysty.

Przejazd przez miasto rozpocznie się o godzinie 11:00. Planowany czas trwania to ok. 1,5h, a zakończenie również przy Galerii Jurowieckiej. Jednak to dopiero początek wydarzenia, ponieważ tuż po przyjeździe na miejsce każdy będzie mógł skorzystać z atrakcji, przygotowanych specjalnie dla mieszkańców Białegostoku. Tego dnia każdy będzie mógł oddać swój rower do darmowego serwisu rowerowego, wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami oraz przetestować różnego rodzaju rowery. W imprezę włączyły się też sklepy i miejsca związane ze sportem – siłownia Calypso około godziny 13:00 przed Galerią przeprowadzi trening na około 20 stacjonarnych rowerach pod okiem doświadczonych trenerów, Perfect Body Center ufundowało napoje izotoniczne dla uczestników przejazdu, a na ich stoisku znajdziemy próbki ISO PLUS, Martes Sport również będzie czekał na zainteresowanych z voucherami i stoiskiem z najnowszym sprzętem rowerowym. Do  rowerowej akcji włączy się też sieć Stokrotka – która udostępni nam wodę, słodycze i dodatkowe niespodzianki, McDonald, Hokus Pokus w tym dniu będą rozdawać specjalne zniżki do ich restauracji, do akcji włączyła się też sieć Monnari, która ufundowała kilka bonów do konkursów, oprócz tego gadżety odblaskowe dostarczy nam Orange.

Na miejscu będzie również znajdowało się stanowisko Stowarzyszenia Zdrowy-Rower, które prowadzi kampanię edukacyjną 150 cm dla rowerzysty. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach oraz zwiększenie komfortu rowerzystów. Ma pokazać, jak ważna jest odległość samochodu od wyprzedzanego roweru. Jest skierowana do kierowców, którzy poprzez umieszczenie naklejki na samochodzie przekazują innym kierowcom, że solidaryzują się z cyklistami i przestrzegają przepisów.

 Szczegółowe godziny wydarzenia: 

11:00 – start przejazdu przez miasto

12:30 – zakończenie przejazdu

12:30 – 18:00 – VeloDAY

Regulamin przejazdu dostępny jest pod linkiem Regulamin przezjazdu_Bialystok 16.07