Braliśmy udział w kolejnym projekcie w ramach programu Erasmus + w Rumunii

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Braliśmy udział w kolejnym projekcie w ramach programu Erasmus + w Rumunii

Wysłaliśmy uczestników na projekt finansowany w ramach programu Erasmus plus o o tytule  „Mind Your Eating”. Szkolenie miało miejsce  w niewielkiej wiosce Cisnădioara położonej pomiędzy Transylwanskimi górami w Rumunii.

W projekcie #MindYourEating wzięły udział osoby z Rumunii, Włoch, Niemiec, Turcji i Polski. Wyjazd miał na celu poszerzenie naszej świadomości odnoście zdrowszego trybu życia, jak również wzbogacenia kulturowego. Osoby koordynujące wyjazd ułożyły tak plan zajęć oraz noclegi, aby na każdym kroku mieszać osoby różnych narodowości.

Cisnădioara jest znana z atrakcji turystycznych takich jak piękna przyroda czy zabytki o dużym znaczeniu historycznym.  W Cisnădioara znajduje się bazylika w stylu romańskim z drugiej połowy XII wieku oraz najstarsze działające organy z rurami w Rumunii.

Wioska znajduje się w niewielkiej odległości od miasta, do którego należy, Cisnădie..  Cisnădioara jest również bardzo blisko miasta Sibiu (12 km), Sibiu jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym w południowej Transylwanii, liczącym 147 245 mieszkańców

Miasto Sybin reprezentowało i nadal reprezentuje jedno z najważniejszych i najbardziej rozkwitających miast Siedmiogrodu. Miasto było stolicą Siedmiogrodu w latach 1692-1791 i 1849-1865.  W ostatnich latach przeżywa znaczący renesans gospodarczy i kulturalny.  Sibiu jest obecnie jednym z miast o najwyższym poziomie inwestycji zagranicznych w Rumunii.  W 2007 roku było Europejską Stolicą Kultury, miasto słynie z wyjątkowej architektury i średniowiecznej atmosfery, którąż pewnością  czuć przechadzając się po jego uliczkach.