Pruszkowska Masa Krytyczna – ponad 150 rowerzystów wyjechało na ulice miasta


Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Pruszkowska Masa Krytyczna – ponad 150 rowerzystów wyjechało na ulice miasta


Za nami już druga Pruszkowska Masa Krytyczna. Na ulice miasta wyjechali kolaże szosowi, górscy, rodziny z dziećmi, seniorzy i cały możliwy przekrój rowerzystów.

Impreza miała na celu zwrócenie uwagi na potrzeby rowerzystów oraz zdiagnozowanie tego co należałoby jeszcze zmienić w otaczającej nas infrastrukturze. 

To już kolejna masa krytyczna  jaką zorganizowaliśmy w Pruszkowie, poprzednia została spowodowana licznymi zaniedbaniami powstającej infrastruktury. Pisaliśmy o braku stojaków rowerowych o znakach drogowych prowadzących przez środek drogi dla rowerów czy innego rodzaju problemach.

Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej transportu rowerowego, również w Pruszkowie pojawiły się nowe, lepiej wykonane elementy infrastruktury. Pojawił się Pruszkowski Rower Miejski a także nowe parkingi rowerowe.

Czy obecne działania są wystarczające?

Czy jedno z największych miast aglomeracji warszawskiej powinno mieć jeszcze wyższe standardy rowerowe? Zdecydowaliśmy się zorganizować wydarzenie a jednocześnie zdiagnozować potrzeby pruszkowskich rowerzystów i rowerzystek. 

Ankieta dla mieszkańców, którą przygotowaliśmy zostałą wypełniona zarówno przez internet jak i fizycznie przez osoby biorące udział w wydarzeniu. Efekty badania zostaną opublikowane na naszej stronie a także przekazane do Urzędu Miasta w Pruszkowie.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie wraz ze Stowarzyszeniem Forum Pruszków.

Wydarzenie zostało sfinansowane przez Miasto Pruszków 

Partnerzy: Pewnie Na Rower, Biesiadowo Pruszków , Galaktyka Gier