Wraca Pruszkowska Masa Krytyczna – już 25.09 w Pruszkowie

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Wraca Pruszkowska Masa Krytyczna – już 25.09 w Pruszkowie

Miło nam poinformować o powrocie Pruszkowskiej Masy Krytycznej organizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Forum Pruszków  i Stowarzyszenie Zdrowy-Rower.

Wydarzenie odbędzie się 25 września o godzinie 13:00 i rozpocznie na placu im Jana Pawła II. Dla uczestników przewidzieliśmy dwie trasy!  Dłuższa 15 kilometrów oraz krótka „rodzinna” o długości 5 km. Jest to już  druga Pruszkowska Masa Krytyczna, którą organizujemy. Pierwsze wydarzenie tego typu zorganizowaliśmy w 2013 roku. Wtedy w mieście brakowało jakiejkolwiek infrastruktury, stojaków rowerowych czy dróg dla rowerów. Po ośmiu latach w Pruszkowie mamy rower miejski, nowe drogi dla rowerów i parkingi rowerowe.  Czy Pruszków jest już miastem przyjaznym dla rowerzystów? Czy wciąż warto walczyć o nowe inwestycję i poprawę tych już istniejących?

Pruszkowska Masa Krytyczna ponownie wyjeżdża na ulice Pruszkowa w tym roku w formie rekreacyjnego przejazdu zakończonego piknikiem rodzinnym.

Meta przejazdu znajduje się przy ujęciu wody oligoceńskiej przy ulicy Lipowej. Na miejscu będzie czekał Mobilny Serwis Rowerowy, w którym BEZPŁATNIE będzie można przeserwisować swoje dwa kołka. Oprócz tego pojawi się „Miasteczko Ruchu Drogowego” gdzie najmłodsi, będą mogli nauczyć się jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Nie zabranie atrakcji dla starszych, będą quizy, w których będzie można wygrać cenne akcesoria rowerowe!

Czy infrastrukturę rowerową trzeba rozwijać dalej?

Przed wydarzeniem, jak również podczas pikniku, mieszańcy i mieszkanki będą mieli możliwość wyrażenia swojego zdania na temat pruszkowskiej infrastruktury rowerowej  w specjalnie przygotowanej ankiecie. Można to zrobić teraz pod linkiem tu  lub wypełniając papierową wersję ankiety na wydarzeniu. Wyniki badania zostaną opublikowane na naszej stronie a także przekazane do władz miasta.

Zapraszamy na wydarzenie:)

regulamin przejazdu dostępy jest tutaj: pobierz