Jak i gdzie przechowywać rower ?

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Jak i gdzie przechowywać rower ?

BikeUP wieszak na rower

Wielu z Was po zakończonej już przejażdżce rowerowej stale napotyka ten sam problem. Gdzie przechować swój rower.. Nie chodzi o to, żeby postawić go gdziekolwiek, ale o to, żeby był bezpieczny, nie porysował się i zbytnio nie przeszkadzał w życiu.

Sam miałem kilka podejść do tego tematu. W każdym przypadku trzeba było iść na kompromis. Rower w piwnicy zajmował dużo przestrzeni, zaś w wilgotnym garażu dobierała się do niego ruda zaraza. Próbowałem też w mieszkaniu, stawiając go na szafie. Rozwiązanie okazało się mało wygodne a po pewnym czasie rower zleciał z góry krzywiąc kierownicę i przy okazji podłogę

Na pomoc przyszło mi rozwiązanie, produkowane zresztą w naszym kraju. BikeUP – tak nazywa się podnoszący rower wieszak rowerowy. Jak to działa? BikeUP posiada mechanizm, który sam podnosi rower ku górze. Nie trzeba taboretów, nie trzeba się siłować i nie ma brudnych ścian. Tak wygląda zawieszony na BikeUpie rower

Co daje takie rozwiązanie

Po pierwsze bezpieczeństwo.

IMG_4566

Rower jest blisko i nie martwię się, że ktoś mi go ukradnie. To też bezpieczeństwo moich ścian i podłogi 😉

Oszczędność miejsca

Nie stawiam roweru przy łóżku, nie obijam się o niego, nie przeszkadza mi w życiu codziennym. Oczywiście rower można zawiesić jeszcze wzdłuż ściany  Ale takie rozwiązanie zajmuje sporo cennej przestrzeni, natomiast powieszenie takiego roweru wysoko, to trochę niepotrzebnej gimnastyki.

Wygoda

Nie mam już grymasu na twarzy za każdym razem gdy wracam z rowerem do domu. Rozwiązanie jest wygodne, zakładam przednie koło i rower sam szybuje pod sufit, samo uczucie sprawia nawet trudną do opisania przyjemność.

IMG_4559

Gdzie jeszcze można użyć BikeUPa?

To rozwiązanie uniwersalne, więc można stosować go też w piwnicy czy garażu. Producent oferuje dwie wersje plastikową i metalową. Ta druga umożliwia dodatkowe przypięcie roweru do obudowy wieszaka. Kiedy się to przydaje? W przypadku gdy chcemy zostawić rower np w garażu podziemnym obok swojego miejsca parkingowego.

Kolarstwo to wspaniała pasja, rower sam w sobie jest wspaniałym wynalazkiem, jednak poza frajdą jaką daje jest też pokaźnym „meblem” który jakoś trzeba przechowywać. Dobre i wygodne przechowywanie roweru sprawia że nie tylko nam żyje się lepiej a rower jest bezpieczniejszy i lepiej funkcjonuje. Przypomnijcie sobie ile razy zrezygnowaliście z roweru z powodu.. no właśnie, bo zanim wyciągnę rower to już bym dojechał/dojechała autobusem, czy autem. Ja teraz takiego problemu nie mam, rower jest zawsze na wyciągnięcie ręki a przy okazji fajnie wpasował się w moją domową przestrzeń.

Link do strony producenta: www.wieszakanarower.pl 

poniżej film pokazujący jak działa to rozwiązanie.


Piotr Łuczyński