Pielęgnacja skóry w sportowej odsłonie

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Pielęgnacja skóry w sportowej odsłonie

Skóra osób regularnie uprawiających sport bywa wystawiana na bardzo ciężką próbę. Wysiłek fizyczny sprzyja intensywnemu poceniu, pływanie oznacza konieczność przebywania w chlorowanej wodzie, a aktywność na świeżym powietrzu, zwłaszcza latem, wiąże się z ekspozycją na promieniowanie słoneczne.

Oddziaływanie tego typu czynników zewnętrznych może negatywnie wpłynąć nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na kondycję naszej cery. Utrata nawilżenia, przesuszenie, powstawanie przebarwień, niedoskonałości czy podrażnienia to najczęściej wymieniane problemy, z jakimi zmagają się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

W związku z tym, tak samo jak troszczymy się o ciało, powinniśmy otoczyć opieką naszą skórę. Ale nie martwmy się na zapas. Właściwa pielęgnacja cery jest zdecydowanie łatwiejsza niż systematyczne doskonalenie umiejętności sportowych.

Oczyszczanie i tonizowanie

O zdrowie i promienny blask cery pomogą nam zadbać odpowiednie kosmetyki. Jednym z podstawowych, jaki musi znaleźć się w naszej łazience, jest delikatny żel do mycia twarzy, przeznaczony do konkretnego rodzaju skóry. Stosowanie produktu gwarantuje dokładne oczyszczenie cery z wszelkich zanieczyszczeń, także tych, które nagromadziły się na twarzy podczas ćwiczeń.

Idealnym kompanem dla żelu oczyszczającego jest tonik. Zadaniem tego specyfiku jest zachowanie prawidłowej kwasowości skóry, ukojenie jej oraz przygotowanie do kolejnych zabiegów. Zwróćmy uwagę, by wybrany tonik nie zawierał w swym składzie zbyt dużo alkoholu, który może podrażnić cerę i nasilić produkcję sebum.

Sekret pięknej skóry

Po oczyszczaniu i tonizowaniu przyjdzie czas na najważniejszy punkt programu, a mianowicie nawilżanie. Ten element pielęgnacji jest często zaniedbywany, mimo że stanowi klucz do odzyskania zdrowia skóry i sekret jej pięknego wyglądu.

Tym samym do codziennych rytuałów kosmetycznych musimy włączyć dobry krem nawilżający do twarzy, np. Garnier. W ten sposób zapewnimy naszej cerze optymalny poziom nawilżenia, a dzięki dodatkowym właściwościom poszczególnych produktów, rozwiążemy też szereg innych problemów skórnych.

Wysokiej jakości kremy do cery mieszanej i tłustej zapobiegają świeceniu się twarzy, kosmetyki do skóry suchej i wrażliwej pomogą ją dogłębnie odżywić, a produkty stworzone z myślą o kobietach dojrzałych przywracają jędrność i elastyczność.

 shutterstock_210109891 (1)

Jak jeszcze dbać o cerę?

Pielęgnację cery warto uzupełnić o stosowanie peelingów i maseczek. Pierwsze z wymienionych świetnie radzą sobie z obumarłym naskórkiem, wygładzają skórę i poprawiają jej koloryt, natomiast drugie intensywnie nawilżają cerę, a niekiedy również oczyszczają, ujędrniają i zmniejszają widoczność oznak zmęczenia.