Sport jesienią i zimą – jakich kosmetyków ochronnych używać?

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Sport jesienią i zimą – jakich kosmetyków ochronnych używać?

Kiepska pogoda to nie powód, aby rezygnować z aktywności fizycznej. Dobrze byłoby za to nieco inaczej się do niej przygotować – nie tylko zakładając odpowiednią odzież, ale także używając właściwych kosmetyków.

 Kiedy wybieramy się na przejażdżkę rowerem w okresie jesienno-zimowym, naszym głównym zmartwieniem często jest grożące nam przeziębienie albo po prostu nieprzyjemne, przeszywające zimno w trakcie treningu. Warto jednak pomyśleć także nad innymi konsekwencjami, takimi jak popękane naczynka, przesuszona, zaczerwieniona skóra czy odmarznięte ręce. Jak zaradzić tej dermatologicznej katastrofie?

Nie tylko od zewnątrz

Oczywiście oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków ważny jest jadłospis. Powinien on być bogaty w witaminy i składniki mineralne, a także nienasycone kwasy tłuszczowe – to z pewnością sprawi, że nasza skóra lepiej poradzi sobie z wyzwaniami, jakie stawiają trudne warunki pogodowe. Zwłaszcza jeśli przy okazji nasz organizm będzie odpowiednio nawodniony.

Po pierwsze krem do twarzy

Ale to właśnie ochronne kosmetyki stworzą barierę, która sprawi, że wiele zagrożeń nawet nie dotrze do naszej skóry. Jakich produktów na pewno nie może zabraknąć w naszej kosmetyczce? Cóż, możemy ograniczyć się do trzech, z czego pierwszym jest krem do twarzy. Pamiętaj, że jego skład powinien być bogatszy niż w przypadku kosmetyku na lato – może nawet być o formule lekko natłuszczającej, najlepiej dzięki zawartości olejów roślinnych. Zwróć przy tym uwagę, czy zawiera odpowiednio wysoki filtr oraz, rzecz jasna, czy pasuje do twojego typu cery.

Osobno zadbaj o usta

Kolejny zimowy must-have to pomadka do ust. Popękane, przesuszone usta to zmora sezonu, ale wbrew pozorom wcale nie tak trudno się z nią uporać. Wystarczy regularne stosowanie przeznaczonego do tej części twarzy kosmetyku, np. pomadki ochronnej Maybelline. W zależności od naszych preferencji mamy jeszcze do wyboru masełka czy balsamy do ust.

Ochroń swoje dłonie

 Maybelline_zdrowy-rower.pl

Trzecim kosmetykiem, o którym koniecznie musisz pamiętać, jest krem do rąk. Podobnie jak w przypadku tego do twarzy, kiedy na zewnątrz panuje mróz, powinien on raczej natłuszczać niż nawilżać. W drogerii wybieraj te produkty, które mają działanie ochronne, na noc natomiast możesz zastosować wariant odżywczy lub regenerujący.

Mamy nadzieję, że kiedy zastosujesz się do naszych rad, łatwiej będzie ci aktywnie przeżyć zimowe miesiące.

Autodoc.pl