Świeżość na okrągło

Promujemy aktywny tryb życia i ekologiczny środek transportu jakim jest rower

Świeżość na okrągło

Jazda na rowerze to dla wielu osób prawdziwa życiowa pasja. Pielęgnują ją nie tylko w czasie wolnym, ale także podczas dojazdów do szkoły i pracy, świadomie rezygnując z samochodu lub komunikacji miejskiej. Ta aktywność fizyczna przyspiesza przemianę materii, a w rezultacie podwyższenie temperatury ciała.

Ale jazda na rowerze to również spory wysiłek. Powoduje wytwarzanie dużej ilości energii, co prowadzi do wzrostu temperatury ciała. Organizm musi się zatem schłodzić. Podążając tym tropem z łatwością dojdziemy do wniosku, że kolejną naturalną reakcją naszego organizmu będzie produkcja potu, a tego z całą pewnością nie chcielibyśmy zabierać do biura czy na zajęcia. Czy to oznacza, że musimy przesiąść się z powrotem do samochodu lub autobusu?

Jak zadbać o ochronę przed potem?

Jeśli nie chcemy zostawiać ukochanego roweru w domu, zadbajmy o odpowiednią ochronę przed poceniem, którą może zapewnić nam dobry dezodorant. Większość dostępnych w drogeriach kosmetyków zawiera w swoim składzie substancje czynne, których zadaniem jest uszczelnienie ujścia gruczołów potowych.

Dzięki ich działaniu możemy cieszyć się długotrwałą ochroną przed wilgocią i mokrymi plamami. Ponadto pomagają zachować poranną świeżość przez cały dzień, więc uczucie dyskomfortu po kilku godzinach wytężonej pracy raczej nas nie dopadnie.

W tej kwestii wsparciem jest też przyjemna i subtelna nuta zapachowa, którą zazwyczaj wzbogacane są oferowane antyperspiranty.

Zwalczaj pot naturalnie

Przebojem na sklepowe półki ostatnio wdarły się produkty pozbawione sztucznych substancji, takie jak naturalny dezodorant od Garnier. Powstają one w oparciu o składniki naturalnego pochodzenia, które równie świetnie radzą sobie z nadmiernym poceniem, bez udziału choćby soli aluminium.

 Garnier_zdrowy-rower.pl

Ich największym atutem jest bezpieczeństwo stosowania bez ryzyka podrażnień, co bez wątpienia docenią osoby, którym sen z powiek spędza nadwrażliwość skóry. Warto skorzystać z tej propozycji także wtedy, gdy zależy nam na optymalnej i kompleksowej pielęgnacji delikatnej skóry pod pachami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Skoro uporaliśmy się już przykrymi następstwami procesu pocenia, zwróćmy uwagę na jeszcze jeden aspekt związany z używaniem antyperspirantów. Wiele kosmetyków po aplikacji zostawia nieestetyczne ślady na skórze oraz ubraniach, które są wątpliwym dodatkiem do naszego stroju. Aby ich uniknąć, wybierzmy produkt o specjalnej formule, który nie pozostawia po sobie tego typu pamiątek, zarówno na jasnych, jak i ciemnych częściach garderoby.

Autodoc.pl